فروشگاه لباس زیر

این مقاله راهنمای انتخاب سوتین ورزشی مناسب (سوتین مناسب باشگاه ، ویژگی های سوتین ورزشی مناسب برای رشته های ورزشی مختلف) و دلایل و مزایای استفاده سوتین ورزشی و مضرات عدم استفاده از آن را شرح می دهد و توسط گروه فروشگاه آرام دل تحقیق،جمع آوری و دسته بندی شده است.

مقدمه

امروزه به دلیل تحرک کم و نوع زندگی ماشینی ، انسانها ، چه مرد و چه زن و حتی بچه ها ، به اندازه ای که برای سلامتی نیاز است تحرک ندارند .

کمتر کسی در کارهای روزمره ی خود پیاده روی کرده و یا کارهای یدی انجام می دهد . به همین دلیل برای حفظ سلامتی نیاز به ورزش مرتب در منزل و محل کار و یا حضور در باشگاه های ورزشی پیدا می کند .

یکی از مسائلی که هنگام ورزش و تمرین ذهن ها را در گیر می کند ، لباس ورزشی مناسب و سوتین مناسب باشگاه برای به حداقل رساندن آسیب ها می باشد و یکی از مهم ترین و ضروری ترین لباس های ورزشی، انتخاب سوتین ورزشی مناسب برای خانم ها است .

شاید سوال پیش آید که واقعاً نیازی به سوتین مخصوص ورزش داریم یا خیر ؟

برای پاسخ به این سوال باید بدانید طبق تحقیقات انجام شده در هنگام ورزش خانم ها ، سینه ها به اندازه ی ۱۴ سانتی متر از هر جهت ممکن است حرکت و جابجایی داشته باشد . یکی از مزایای استفاده سوتین ورزشی جلوگیری از جابجایی زیاد و آسیب بافت های سینه است.

به هنگام دویدن یا وقتی که در باشگاه تمرین می کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که سوتین شما با آن ورزش و فعالیت متناسب است .

بهترین سوتین ورزشی و سوتین مناسب باشگاه ، همان است که جابجایی بیهوده سینه ها را به حداقل رسانده و حالت پشتیبان و نگهدارندگی خوبی داشته باشد و این یکی از اصلی ترین ویژگی های سوتین ورزشی مناسب است.

امی سانچز ، عضو ارشد تحقیقاتی بیو مکانیک در دانشگاه پورتسموت انگلستان ، توضیح می دهد : ” پستان هیچ عضله و یا استخوانی ندارد و تنها حمایت طبیعی آن رباط های کویر – رباط های ریز داخل پستان و پوست – هستند و کشیدگی این ساختار ها هنگام ورزش می تواند به راحتی باعث ایجاد ناراحتی و آسیب به ساختار پستان و عوارضی مانند کمر درد شود .”

اگر سوتین ورزشی نپوشید چه اتفاقی ممکن است برای بدن شما اتفاق بیفتد ؟

بسیار مهم است که سینه بندی مناسب و انتخاب سوتین ورزشی مناسب با فعالیت و ورزش خود داشته باشید ، به ویژه اگر مایل باشید در تمرین های باشگاهی موفق باشید .

یکی دیگر مزایای استفاده سوتین ورزشی راحتی در هنگام ورزش کردن و لذت بردن از تمرین ها است که فقط یک طرفه قضیه است و هدف اصلی از پوشیدن سوتین مناسب ورزشی ، حفظ سلامتی بانوان می باشد . در حقیقت ، نقش پشتیبان و نگهدارندگی سینه بند ، بسیار مهم می باشد.

زیرا حرکت های سینه اگر به صورت مداوم تکرار شوند منجر به کمر درد و صدمات برگشت ناپذیری می شوند که هیچ کس آن را نمی خواهد .

آیا سوتین ورزشی برای سینه های بزرگ هم مناسب است ؟

سوتین های ورزشی تولید شده اند تا در هنگام ورزش از سینه ها پشتیبانی کنند و امروزه در بازار گزینه های مناسب بسیار زیادی برای هر شکل و سایز و متناسب با انواع سلیقه ها وجود دارند .

بطور کلی خانم هایی که سینه های کوچکی دارند ( از سایز ۶۵ الی ۷۵ ) می توانند از انتخاب سوتین ورزشی مناسب  با یک پد نازک که دور قفسه سینه را بپوشاند استفاده کنند و نیاز به چیزی بیشتر از این نخواهند داشت .

فروشگاه آرام دل توصیه میکند که در سینه هایی با سایزهای بزرگ تر ، ویژگی های سوتین ورزشی مناسب این است که نیاز به سوتین مناسب باشگاه که دارای کاپ داخلی مورد نیاز خواهد بود را براورده کند که برای این افراد بسیار راحت تر خواهد بود .

هنگام انتخاب فقط باید دقت کنید که به کدام نوع نیاز دارید و از همان نوع تهیه کنید .

۱ )بهترین سوتین ورزشی برای سینه های بزرگ :

بهترین سوتین ورزشی برای سینه های بزرگ
بهترین سوتین ورزشی برای سینه های بزرگ

وقتی سایز بالا تنه ی شما بزرگ باشد پیدا کردن یک سوتین مناسب باشگاه راحت و مناسب برای ورزش و تمرین معمولاً تبدیل می شود به چیزی برای نگران کردن شما ، بنابراین وقتی خانم ها می شنوند که چنین محصولی وجود دارد.

و این ویژگی های سوتین ورزشی مناسب با کاپ داخلی و باند ضخیم حائل کمر ، می تواند تا سایز ۱۰۵ را هم راحت و بی حرکت نگه دارد ، خوشحالی آنها دو چندان می شود .

این محصولات معمولاً از مواد اولیه ای تهیه می شود که به همراه طراحی خاص آن برای سینه های سنگین ، ماندگاری بالایی نیز داشته باشند .

۲ ) بهترین سوتین ورزشی چند منظوره :

بهترین سوتین ورزشی چند منظوره
بهترین سوتین ورزشی چند منظوره

اگر از آن نوع ورزشکار ها هستید که چند ورزش و تمرین مختلف را با هم انجام می دهید .

باید بگوییم که نیاز به نوع خاصی از سوتین ورزشی دارید که بتواند برای تمام این زمینه های ورزش و فعالیت شما مناسب بوده و مفید واقع شود .

یکی از مزایای استفاده سوتین ورزشی چند منظوره این است که معمولاً دارای حداکثر پشتیبانی و خاصیت نگهدارندگی سینه می باشند و هر کسی با هر سایزی می تواند از آن ها استفاده کند .

این محصول ها به طور خاص برای استفاده های چند ورزش ، از اسب سواری گرفته تا هاکی و دویدن و دوچرخه سواری ، طراحی شده است .

یعنی تمام ورزش ها و تمرین هایی که با تحرک و جنب و جوش بالا همراه هستند .

رکاب های پد دار این محصول های ویژه ، علاوه بر کمک به تنفس پوست ، به بالا تنه ی شما کمک می کنند که هنگام فعالیت بالا در جای خود ثابت و با حداقل جابجایی بمانند .

آزمایش ها نشان داده اند که این نوع سوتین ورزشی جابجایی ناخواسته ی سینه ها را تا ۷۸ درصد کاهش می دهند .

فروشگاه آرام دل ارائه کننده بهترین و مناسب ترین لباس و لباس های زیر زنانه با قیمت های فوق العاده.

۳ ) بهترین سوتین ورزشی برای تمرین های وزنه برداری :

بهترین سوتین ورزشی برای تمرین های وزنه برداری
بهترین سوتین ورزشی برای تمرین های وزنه برداری

هر چقدر هم سایز سینه ی شما بزرگ باشد ، می توانید با یک سوتین مناسب باشگاه و فشرده ساز ، به کار خود ادامه دهید . این نوع سوتین به شما کمک خواهد کرد تا هنگام خم شدن و بلند کردن وزنه ها ، همه چیز در جای خود ثابت بماند.

شما واقعاً نیازی به سوتین با کاپ داخلی و یا باندهای مخصوص ندارید ، زیرا در تمرین های استاتیک کمترین حرکت و جابجایی ناخواسته در سینه ها وجود دارد .

همچنین این ویژگی های سوتین ورزشی مناسب محصول هنگام تعریق بالای حاصل از وزنه برداری ، به کمک متریال و نوع جنس رطوبت گیر خود ، کمک می کند تا بدن خشک و ورزش خوشایندی را تجربه کنید .

۴ ) بهترین سوتین ورزشی مخصوص یوگا :

بهترین سوتین ورزشی مخصوص یوگا
بهترین سوتین ورزشی مخصوص یوگا

سوتین های ورزشی مخصوص یوگا با داشتن پارچه و متریال بسیار سبک و عرق گیر و باند و کمر باریک و راحت تمام شرایط را برای انجام تمرینات سبک یوگا و پیلاتس مناسب می کند .

انتخاب سوتین ورزشی مناسب برای یوگا باید طوری باشد که شما حس نکنید چیزی برتن کرده باشید .

۵ ) بهترین سوتین ورزشی ویژه ی اسپین ( چرخش )

بهترین سوتین ورزشی ویژه ی اسپین
بهترین سوتین ورزشی ویژه ی اسپین

بانوانی که وارد ورزش اسپین یا نمایش با دوچرخه می شوند ، نیاز به سوتین هایی با خاصیت پشتیبانی و نگهدارندگی متوسط دارند .

مزایای استفاده سوتین ورزشی این است که یقه و قسمت گردن بلند و بسته ی این محصول واقعاً کمک بزرگی به ثابت نگه داشتن سینه ها هنگام چرخش می کند و در طول فعالیت ، بدن شما را خشک از هر گونه تعرق نگه خواهد داشت .

فروشگاه آرام دل  ارائه کننده انواع پوشاک زنانه امیدوار است که این مطالب باعث ارتقا سلامت و رضایت شما باشد.

۶ ) بهترین سوتین ورزشی برای رشته های ورزشی پر تحرک :

بهترین سوتین ورزشی برای رشته های ورزشی پر تحرک
بهترین سوتین ورزشی برای رشته های ورزشی پر تحرک

این سوتین ها در ابتدا برای ورزش دو طراحی شدند . پس طراحی شده اند تا در پر فشار ترین رشته های ورزشی از حرکت های ناخواسته ی سینه جلوگیری کنند.    

در حقیقت جانانا واکیفیلد رئیس تحقیقات پستان در دانشگاه پورتسموت اعلام کرد ، با اینکه در بعضی بانوان ورزشکار تا ۲۱ سانتی متر حرکت و جابجایی ناخواسته در سینه مشاهده شده ولی بطور میانگین ، حدود ۹ سانتی متر جابجایی را در سینه ورزشکارهای زن ، داریم بنابراین موضوع قابل توجهی باید باشد .

سوتین مناسب باشگاه و ورزش های پر تحرکی مثل دو ، با رکاب و کش های عریض و پوشش دار و بدون درز ، در کنار راحتی و آرامش ، بیشترین حالت نگهدارندگی را در سینه ها ایجاد می کند .

۷ ) بهترین سوتین ورزشی برای رشته های ورزشی سبک :

بهترین سوتین ورزشی برای رشته های ورزشی سبک
بهترین سوتین ورزشی برای رشته های ورزشی سبک

برای ورزشهای سبک ، انتخاب سوتین ورزشی مناسب بسیار ضروری است. سوتین ورزشی انتخاب کنید که دارای مواد اولیه بسیار عالی و نازک باشند تا ضمن توقف تعریق ناخواسته ، باندهای کمر ، زیادی عریض و همچنین محکم نیستند و در کل حالت نگهدارندگی بالایی ندارند و در عوض بسیار راحت هستند .

۸ )بهترین سوتین ورزشی مخصوص روزهای سرد :

بهترین سوتین ورزشی مخصوص روزهای سرد

این نوع سوتین ورزشی مناسب ورزش در خارج از سالن های ورزشی و یا وقت هایی است که دمای باشگاه را پایین می آورند .

نسبت به انواع دیگر سطح بیشتری از بدن را می پوشاند و همچنین دارای متریال ضخیم تر و گرمتری است و برای روزهای گرم و محیط های بسته ی گرم اصلاً توصیه نمی شوند . همچنین سوتین مناسب باشگاه دارای تنوع رنگ بالا و شادی هستند تا از ورزش در محیط باز لذت بیشتری ببریم .        

برای اطمینان از اینکه یک سوتین ورزشی با بهترین تناسب برای فعالیت و اندام خود دریافت کرده اید این ۵ نکته را از امی سانچز در ذهن داشته و سپس انتخاب نمایید:

  • ویژگی های سوتین ورزشی مناسب این است که لایه ی داخلی باید کاملاً عرق گیر و خوب باشد 
  • بندهای متناسب با وزن سینه شما بوده و شانه را اذیت نکنند .
  • پارچه ی جلوی کاپ کاملاً صاف و اندازه باشد .
  • کاپ داخلی ، تمام سینه را محصور کرده باشد .
  • در  انتخاب سوتین ورزشی مناسب و انواعی از لباس زیر که، پوشیده می شوند ، نوعی را انتخاب کنید که لبه های کاپ یا دوخت آن روی بافت سینه قرار نگیرد و کاملاً زیر آن بوده و سینه ها را احاطه کند .

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.